Pediatra Lubartów – świadczenia w NZOZ Nr 1 w Lubartowie Sp. z o.o.

Przychodnia NZOZ Nr 1 w Lubartowie Sp. z o.o. umożliwia pacjentom skorzystanie z pomocy pediatry, czyli lekarza zajmującego się diagnostyką i leczeniem dzieci oraz młodzieży. Zapewniamy koordynację procesu leczenia oraz dostęp do nieodpłatnych świadczeń w ramach podstawowej opieki zdrowotnej i kontraktu z NFZ.

Kiedy umówić dziecko na wizytę u pediatry?

Wskazane jest umówienie się na wizytę u pediatry z dzieckiem, gdy obserwuje się u niego stan zdrowia lub samopoczucia odbiegający od normy. Dotyczy to sytuacji, w których zmaga się ono z kaszlem, katarem, podwyższoną temperaturą, wymiotami, wysypką, biegunką czy zaparciami. Alarmujące sygnały to również nadmierna płaczliwość malucha, problemy ze snem, brak apetytu lub wcześniej potwierdzone wady rozwojowe.  Na wizytę należy zabrać książeczkę zdrowia dziecka, a także przygotować ewentualne pytania. Warto mieć ze sobą butelkę z mlekiem lub wodę dla starszego malucha.

Lekarz pediatra w Lubartowie – jakie badania wykonuje?

Przychodnia w Lubartowie prowadzi badania kontrolne u najmłodszych. Według zaleceń, pierwsze z nich powinno odbyć się pomiędzy czwartym a siódmym miesiącem życia dziecka. Warto wspomnieć, że rodzajem wizyt kontrolnych są także szczepionki. Na pierwszej wizycie z dzieckiem pediatra sprawdza także wagę oraz wzrost dziecka. Ocenia stan ciemiączka, skóry i mięśni. Gdy dostrzega jakiekolwiek nieprawidłowości, rodzice otrzymują skierowania do specjalisty, który przeprowadzi dalsze badania diagnostyczne.

Przychodnia Lubartów – rejestracja

Lekarz pediatra diagnozuje i leczy drobne schorzenia oraz nieprawidłowości o podłożu genetycznym, psychologicznym czy też psychospołecznym. Zawsze trzeba pamiętać, że samodzielne zapoznanie się z objawami dziecka nie zastąpi wizyty w przychodni. Konsultację w naszym ośrodku można umówić poprzez eRejestrację lub drogą tradycyjną poprzez kontakt telefoniczny. Pozostajemy do dyspozycji pacjentów w godzinach 8:00 – 18:00.