Internista Lubartów

Lekarz internista – czym się zajmuje?

Lekarz internista to specjalista od szeroko pojętych chorób wewnętrznych, który bardzo często jako pierwsza osoba zajmuje się diagnostyką pacjentów oraz proponuje dalszą ścieżkę leczenia czy diagnostyki. Dlatego podczas wizyty nie tylko przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, aby dowiedzieć się, jakie są jego dolegliwości i z czego mogą wynikać, ale także zleca wykonanie wszystkich niezbędnych badań, które obejmują między innymi badania hematologiczne, bakteriologiczne, radiologiczne, EKG czy USG. Dzięki temu już podczas pierwszej wizyty pacjent zostaje objęty opieką oraz jest informowany o wszystkich etapach diagnostyki i leczenia. Nasza przychodnia w Lubartowie należy do miejsc, w których lekarze udzielają wymienionych świadczeń.

Internista Lubartów – zakres świadczeń

Mogą zgłosić się do nas pacjenci, którzy obserwują u siebie różne niepokojące objawy lub chcący skontrolować swój ogólny stan zdrowia z internistą. Dopełni on wszelkich starań, by udzielić im pomocy w związku z chorobami obejmującymi układ moczowy, oddechowy, krążeniowy, pokarmowy oraz tarczycę. Oprócz tego zgłosić mogą się do nas również pacjenci zmagający się z wysoką temperaturą, bólami gardła lub dusznościami, a także ci, którzy podejrzewają u siebie różnego rodzaju zakażenia czy zatrucia. Internista może też skierować pacjenta do innego specjalisty, który zajmie się głębszą diagnostyką i postawi rozpoznanie.

Przychodnia Lubartów – jak przygotować się na wizytę u internisty?

Podczas konsultacji lekarz internista przeprowadza wywiad z pacjentem, a w uzasadnionych przypadkach prosi też o dotychczasowe wyniki badań czy karty wypisowe ze szpitala. Aby ułatwić sprawny przebieg konsultacji, pacjent powinien przygotować najważniejsze informacje na temat swojego stanu zdrowia – zrobić wywiad z członkami rodziny na temat przypadków chorobowych w rodzinie oraz zgromadzić wspomniane dokumenty.