Badania diagnostyczne Lubartów – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Lubartów jest miejscem, w którym, w ramach kontaktu z NFZ, świadczymy nieodpłatne usługi w obszarze badań laboratoryjnych. Regularne badania stanowią podstawę profilaktyki wielu chorób, w tym poważnych schorzeń wymagających dalszej diagnostyki i leczenia. Funkcjonujące przy naszym ośrodku laboratorium oferuje wykonanie badań zgodnie z powszechnie obowiązującymi standardami.

Laboratorium diagnostyka Lubartów – zakres badań

Na terenie Lubartowa znajduje się ośrodek wyposażony w laboratorium diagnostyki. Wykonujemy w nim między innymi badania krwi, takie jak morfologia. To powszechne badanie, które pozwala na kontrolę najważniejszych parametrów: zawartość poszczególnych typów krwinek, płytek krwi czy poziomu hemoglobiny. Przy morfologii z rozmazem sprawdzamy dodatkowo odsetek linii komórkowych. Odchylenia od normy mogą okazać się jednym z czynników pozwalających na znalezienie przyczyny choroby. To badanie umożliwiające diagnozę między innymi białaczki, anemii oraz stanów zapalnych.

Inne badania laboratoryjne wykonywane w Lubartowie to chociażby sprawdzenie poziomu elektrolitów. Badamy też wskaźniki zapalne CRP i OB, które pomocne są w rozpoznaniu rozmaitych stanów zapalnych. Z kolei poziom glukozy we krwi na czczo ma znaczenie w diagnozowaniu i leczeniu cukrzycy. Inne często zlecane badania to kontrola hormonów tarczycy, w tym TSH. Możemy również zlecić zbadania gospodarki lipidowej oraz parametrów pracy wątroby. Dodatkowo do podstawowych badań zalicza się badanie moczu.

Badania laboratoryjne Lubartów – jak często należy je wykonywać?

Osobom zdrowym zaleca się wykonywanie badań profilaktycznych raz w roku. O tym, jakie badania okażą się niezbędne, powinien decydować lekarz. Pacjenci otrzymują wyniki badań w formie wydruku, na którym zaznaczone są normy poszczególnych wskaźników. Nie należy jednak samodzielnie analizować otrzymanych danych. Lekarz interpretuje je w szerszym kontekście i zaleca rozpoczęcie leczenia lub rozszerzenie diagnostyki u specjalisty. W razie konieczności udania się na badania diagnostyczne, znajdujący się w Lubartowie Zakład Opieki Zdrowotnej pozostaje do dyspozycji pacjentów. Na wizytę można umówić się przez system całodobowej eRejestracji lub drogą telefoniczną.